piro studio creative agency

Osek Rent a Car

wypożyczalnia samochodów

Osek Rent a Car to nowoczesna wypożyczalnia samochodów, która już od ponad 13 lat dostarcza Klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Posiada swoje oddziały oraz punkty odbioru w największych miastach oraz na lotniskach w Polsce.

Planowanie

Odświeżenie wizerunku

Jednym z głównych założeń projektu było odświeżenie wizerunku firmy. Na nowo zostało zaprojektowane logo wraz z doborem nowej kolorystyki oraz całkowicie nowy design strony www, który dopasowowany jest do nowych funkcjonalności projektu.

Poprawienie zarządzania

Prace w dużym stopniu obejmowały stworzenie dedykowanego modułu zarządzania wynajmem samochodów z poszczególnych oddziałów. Dodatkowo oprócz kalkulatora rezerwacji dostępnego dla użytkowników, stworzony został system zarządzania zamówieniami.

Zwiększenie sprzedaży

Wszystkie prace związane z frontendem oraz backendem strony, odświeżeniem wizerunku oraz późniejsze prace optymalizacyjne pod kątem pozycjonowania - miały na celu zwiększenia sprzedaży oraz postrzeganiu marki na tle konkurencji.

Design

Typografia i kolory

Development

Kalkulator cen wynajmu

Zaprogramowany został dedykowany moduł określający całkowite koszty wynajmu samochodu wraz z obługą rabatów. Zarządzanie dotępnymi samochodami we flocie oraz ich konfiguracja w panelu administracyjnym zostało zaprojektowane w taki sposób aby jak najlepiej zoptymalizować proces wynajmu.

Filtrowanie atrybutów

Klient podczas procesu rezerwacji oprócz wyboru miejsca oraz daty wynajmu, ma również dostęp do szeregu atrybutów, które mają na celu doprecyzowanie zamówienia. Atrybuty, ich wyświetlana forma oraz zakres - określane są przez administratora w panelu zarządzania.

Archiwum zamówień

Oprócz samego usprawnienia i automatyzacji procesu rezerwacji - prace obejmowały również wykonanie odpowiedniego panelu zarządzania złożonymi zamówieniami, w tym moduł powiadomień o statusie rezerwacji dla klienta oraz poszczególnych oddziałów oraz szereg dodatkowych funkcjonalności usprawniający zarządzanie.

Dodatkowe wyposażenie

Po wyborze odpowiedniej klasy zarezerwowanego samochodu, klient ma dostępne elementy wyposażenia, które w bezpośredni sposób wpływają na koszty wynajmu. Od strony zarządzania, wykonany został moduł, który umożliwia dowolne dodanie elementu oraz jego wpływ na koszty wynajmu.